مقررات عمومی

الف - مقررات :
1. حداقل متراژ قابل واگذاری غرفه ها در سالن سرپوشیده 12متر مربع و در فضای باز 30 متر مربع خواهد بود.
2. شرکت کنندگان موظفند مبلغ اجاره بهاء غرفه را بر اساس زمان اعلام شده به حساب معرفی شده بنام شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو  واریز و رسید مربوطه را به امور مالی این شرکت تحویل نمایند.
3. شرکت کنندگان موظفند نسبت به تزئین و آراستن غرفه خود به نحو شایسته اقدام نموده و در این راستا از حداکثر امکانات خود استفاده نمایند.
4. شرکت کنندگان موظف به رعایت حریم غرفه خود می باشند و استفاده از فضای راهروها یا سایر غرفه ها ممنوع می باشد.
5. مسئولیت حفظ و نگهداری غرفه و تجهیزات داخل آن بر عهده شرکت کننده بوده و در صورت وارد نمودن هر گونه خسارت به غرفه و تجهیزات آن , مکلف به پرداخت خسارات وارده می باشد.
6. شرکت کنندگان بهیچوجه مجاز به واگذاری غرفه خود به دیگر افراد یا جابجایی آن با سایر غرفه ها نمی باشند .
7. شرکت کنندگان موظفند حداکثر تا 24 ساعت پس از پایان نمایشگاه محل غرفه را تخلیه نمایند. در صورت عدم اقدام به موقع , مسئولیت حفاظت و برگشت کالا و نیز هرگونه هزینه اعم از انبارداری یا جریمه تاخیر بر عهده شرکت کننده خواهد بود.
8. مسئولیت حفاظت و سلامت کالاها در هر غرفه در ساعات کار نمایشگاه بر عهده شرکت کننده می باشد.
9. مسئولین غرفه باید در تمام طول مدت کار نمایشگاه در محل غرفه حضور داشته باشند و شرکت کنندگان به هیچوجه مجاز به تعطیل نمودن غرفه در ساعات بازدید نمایشگاه نیستند.

ب – شرایط حمل کالا:
1. در نمایشگاه، نقل و انتقال هرگونه کالا به خارج از غرفه باید با اطلاع مدیر نمایشگاه صورت گیرد و در صورت واگذاری تمام و یا بخشی از کالا به بازدید کنندگان یا بازرگانان , این امر باید با نظر مدیر نمایشگاه و مسئولین گمرکی آن کشور و پس از انجام مراحل ترخیص قطعی و پرداخت حقوق و عوارض متعلقه صورت پذیرد.
2. کالاهای نمایشی باید از کیفیت و مرغوبیت مطلوب برخوردار باشد. در غیر اینصورت از نمایش آنها جلوگیری بعمل خواهد آمد. بدیهی است این شرکت از قبول کالاهای فاقد استاندارد و بسته بندی مطلوب معذور خواهد بود.
3. کالاهای ارسالی به نمایشگاه نیاز به مجوز قانونی دارد. ارائه آن از سوی شرکت کننده الزامیست.
4. چنانچه بر اساس مقررات کشور محل برگزاری نمایشگاه , کسب مجوز و یا گواهی خاصی لازم باشد, اخذ آن از سوی شرکت کننده الزامی است .
5. ارائه گواهی بهداشت (از مبدا) برای مواد غذایی , آرایشی و بهداشتی الزامی است.
6. ارائه گواهی استاندارد در خصوص کالاهائیکه نیاز به گواهی استاندارد دارد ضروری است .
7. شرکت کننده موظف است کالای ارسالی خود را حداکثر تا پایان مهلت مقرر که باطلاع وی خواهد رسید همراه با( لیست بسته بندی ) و (لیست قیمت تجاری کالا )  به دو زبان فارسی و انگلیسی بصورت دقیق (برای هر صندوق یا کارتن به تفکیک) و بر مبنای نرخ صادراتی در دو نسخه تنظیم و به نماینده این شرکت  تحویل نماید.
8. شرکت ایدرو از قبول و حمل کالاهایی که فاقد بسته بندی صحیح و بهداشتی بوده و یا مدارک مربوط به آنها ناقص باشد معذور است.
9. شرکت ایدرو در قبال کالاهایی که پس از تاریخ تعیین شده به انبار تحویل داده شود هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
10. در صورتیکه کالاهای ارسالی فاقد شرایط استاندارد تعیین شده (از نظر وزن, حجم, ابعاد ,نوع و جنس کالا)باشد حمل آن بر عهده شرکت کننده می باشد.
11. شرکت کننده باید کالاهای خود را نزد یکی از شرکتهای بیمه , بیمه کامل نموده تا در صورت بروز حوادث احتمالی , جبران خسارت گردد. .
12. شرکت کنندگان موظفند در صورت برگشت کالا، لیست کالاهای برگشتی را (همچون رفت کالا) قبلا در 2 نسخه به زبان انگلیسی و فارسی تهیه و به مدیر نمایشگاه تحویل نمایند.
13. عوارض ناشی از هرگونه اشکال در قیمتهای ارائه شده در لیست بعهده شرکت کننده می باشد.

 ج - خدمات :
1.   مشخصات شرکت کنندگان منتخب شامل (عنوان موسسه یا شرکت , نشانی و رشته فعالیت با نوع تولیدات به طور رایگان در کتاب رسمی نمایشگاه درج میشود). لذا شرکت کنندگان موظفند مشخصات کامل موسسه یا واحد متبوعه خود را طبق فرم مربوطه در مهلت تعیین شده به مدیریت نمایشگاه تسلیم نمایند . بدیهی است پس از انقضا مهلت مقرر شرکت تعهدی جهت درج مشخصات در کتاب رسمی نمایشگاه نخواهد داشت.
2.   توصیه می گردد جهت ارزیابی و چگونگی بازار با مراجعه به واحد بازاریابی شرکت نسبت به دریافت اطلاعات لازم اقدام فرمایند. بدیهی است مسوولیت ارزیابی بازار به عهده شرکت کننده می باشد.
 
د - تذکرات مهم :
1. در صورتیکه تعداد متقاضیان نمایشگاه بیش ازظرفیت پذیرش آن باشد ایجاب می نماید اولویت زمانی در ارسال مدارک و واریز وجه به عنوان یکی از عوامل موثر در پذیرش واجدین شرایط در نظر گرفته شود. لذا مقتضی است متقاضیان حتما به مهلت های تعیین شده دقت نظر کافی داشته باشند. بدیهی است پس از تکمیل غرفه های موجود و انقضای مهلت مقرر شرکت ایدرو از پذیرش و ثبت نام متقاضیان معذور خواهد بود.
2. آشنایی به امور بازرگانی بین المللی و همچنین آشنایی به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور مورد نظر برای غرفه داران الزامیست. در غیر این صورت مشارکت کنندگان می توانند با پرداخت هزینه مربوطه از مجری درخواست مترجم نمایند.
3. دارا بودن کاتالوگ یا بروشور و کارت ویزیت مناسب به زبان انگلیسی، عربی و یا کردی جهت معرفی فعالیتها و کالاهای نمایشی الزامی است.
4. در صورت تمایل به مشارکت کلیه فرمهای مربوطه می بایست تکمیل و حداکثر تا مهلت مقرر به مدیریت نمایشگاه تحویل فرمائید.
5. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی, متقاضی می تواند با مدیریت نمایشگاه مربوطه تماس حاصل فرمائید.
6. استفاده از افراد محلی در غرفه باید با هماهنگی مدیر نمایشگاه باشد.
7. حضور شرکت کنندگان 48 ساعت قبل از افتتاح در محل نمایشگاه ضروری میباشد.